Zapewniamy pomoc w trakcie prowadzonego dochodzenia a także w dalszych etapach postępowania

Tymczasowe aresztowanie stosowane jest w sytuacji, gdy istnieje obawa ucieczki, ukrywania się podejrzanego lub obawa matactwa w sprawie.

Od postanowienia o tymczasowym aresztowaniu można się odwołać składając zażalenie, w którym powinieneś wykazać, że Twoim przypadku nie zachodzą wskazane wyżej przesłanki.

Musisz jednak pamiętać, że tymczasowe aresztowanie jest początkiem postepowania karnego, które będzie prowadzone przeciwko Tobie. Co więcej nawet złożenie obszernych wyjaśnień nie gwarantuje Ci szybkiego uchylenia tymczasowego aresztowania, a treść Twoich wyjaśnień złożonych na początku postępowania będzie rzutować na dalszy przebieg dotyczącego Cię postępowania.

W tej sytuacji warto już d samego początku korzystać  z pomocy obrońcy, który pomoże Ci przejść przez proces karny, w sposób jak najbardziej korzystny w Twojej sytuacji.

Kancelaria MCP oferuje pomoc swoim klientom w sprawach z zakresu prawa karnego, zarówno w trakcie prowadzonego dochodzenia lub śledztwa, jak również na dalszych etapach postępowania, w tym również w postępowaniu wykonawczym m. in. w zakresie odroczenia wykonania wyroku lub uzyskania przerwy w karze.

Prawo Karne adwokat Katowice

Who is going to take your case?

Michał Ciupa

Specialist in penal law, business law and medical law. Represents businesses in penal and penal-fiscal cases. Acts as a defender and attorney of doctors in court cases.

Meet the attorney

Contact details

Need legal support? Contact me