Sprawy rodzinne

Porada telefoniczna

501 407 372

Umów się na pierwsze spotkanie i pomoc prawną.

Profesjonalna pomoc prawna w sprawach z zakresu prawa rodzinnego

W Kancelarii Adwokackiej MCP od lat świadczymy naszym Klientom pomoc prawną z zakresu prawa rodzinnego. Posiadamy bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw rodzinnych, w których wątki osobiste łączą się z dużymi emocjami i stosunkami majątkowymi.

Zostaw numer telefonu - oddzwonimy

Zajmiemy się Twoją sprawą Ciebie najszybciej jak to możliwe.

  Potwierdź, że nie jesteś robotem

  Obszary działalności i kompleksowa pomoc prawna

  Na co dzień prowadzimy dla naszych Klientów sprawy rozwodowe i sprawy o separację oraz związane z nimi sprawy regulujące kontakty z dziećmi, alimenty i podział majątku wspólnego małżonków. Zajmujemy się sprawami dotyczącymi rozliczeń majątkowych konkubinatu, w tym reprezentujemy naszych Klientów w sprawach dotyczących przeniesienia kredytu hipotecznego na jednego kredytobiorcę. Nasi adwokaci świadczą pomoc prawną w sprawach o pozbawienie i ograniczenie władzy rodzicielskiej, a także reprezentują Klientów w sprawach o sądowe ustalenie ojcostwa oraz o zaprzeczenie ojcostwa. Zespół adwokatów MCP udziela pomocy prawnej w sprawach o ubezwłasnowolnienie całkowite lub częściowe członka rodziny, który nie jest w stanie kierować swoim postępowaniem w wyniku choroby psychicznej, upośledzenia umysłowego czy innego rodzaju zaburzeń.

  Usługi online

  Nasza Kancelaria oferuje swoim klientom porady prawne online lub przez telefon. Jeśli nie możesz odwiedzić nas osobiście skorzystaj z usługi wideorozmowy lub rozmowy telefonicznej.

  Pomoc prawną w obszarze konfliktów rodzinnych i przemocy domowej

  Naszym klientom planującym podarować członkom rodziny wartościowe składniki majątku doradzamy, w jaki sposób należy dokonać rozporządzenia majątkiem, aby zabezpieczyć odpowiednio swoje prawa oraz ograniczyć w przyszłości spory o dział spadku. Rodzicom pozbawionym opieki i odpowiednich środków finansowych do życia pomagamy wyegzekwować świadczenie alimentacyjne od dzieci na etapie przedsądowym i sądowym. Udzielamy pomocy prawnej w zakresie wyegzekwowania świadczeń opiekuńczych, do których zobowiązał się nabywca nieruchomości na podstawie zawartej umowy dożywocia. Stanowimy wsparcie dla osób z problemami przemocy i nałogów w rodzinie świadcząc pomoc prawną z pogranicza prawa rodzinnego i karnego. Reprezentujemy naszych Klientów w sprawach karnych o znęcanie się, pobicia oraz o orzeczenie nakazu opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym. Wnioskujemy do gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych o wszczęcie procedury z zakresu skierowania osoby uzależnionej na przymusowe leczenie. Sprawy rodzinne wymagają zaangażowania adwokata posiadającego duże doświadczenie oraz empatię, z indywidualnym podejściem do każdej sprawy. W taki sposób adwokaci z MCP od wielu lat świadczą pomoc prawną z zakresu prawa rodzinnego ciesząc się zaufaniem i uznaniem Klientów. Zespół adwokacki udziela Klientom porad prawnych, reprezentuje podczas postępowań przedsądowych, mediacji oraz zastępuje w postępowaniach sądowych na terenie Katowic i województwa śląskiego.

  Twoją sprawą zajmą się

  Karol Rużyło

  adwokat, mediator