Strona główna / Centrum mediacyjne / Mediacje w sporach cywilnych

Mediacje w sporach cywilnych

Porada telefoniczna

501 407 372

Umów się na pierwsze spotkanie i pomoc prawną.

Mediacja w sporach cywilnych = korzystne rozstrzygnięcie konfliktu

Mediacja w sporach cywilnych stanowi sposób rozstrzygnięcia konfliktu, który jest korzystny dla obu stron. Rozpoczynając mediacje, wierzyciel przerywa bieg przedawnienia roszczenia, jednocześnie nie ponosząc kosztów związanych ze wszczęciem postępowania sądowego, w tym opłaty sądowej. Podczas prowadzonej mediacji, strony konfliktu mogą dojść do porozumienia w zakresie roszczeń cywilnych. Wypracowane przez strony porozumienie może określić realny i akceptowalny dla obu stron sposób spełnienia świadczenia. Podczas mediacji strony mogą ustalić zakres i termin spełnienia świadczenia, skorzystać z zarzutu potrącenia lub wzajemnie zmniejszyć swoje roszczenia.

Zostaw numer telefonu - oddzwonimy

Zajmiemy się Twoją sprawą Ciebie najszybciej jak to możliwe.

  Potwierdź, że nie jesteś robotem

  Efektywność mediacji w sporach cywilnych

  Zawartą przez strony ugodę, mediator przekazuje do właściwego sądu, który zatwierdza jej postanowienia i nadaje klauzulę wykonalności. Wobec czego, w przypadku niespełnienia postanowień ugody przez dłużnika, wierzyciel może skierować sprawę na drogę egzekucji komorniczej. Postępowanie mediacyjne pozwana na szybsze rozwiązanie sporu niż w przypadku postępowania sądowego, które może trwać nawet kilka lat. Jest to też rozwiązanie tańsze, ponieważ strony nie ponoszą kosztów sądowych oraz kosztów zastępstwa adwokackiego. Wypracowane przez strony porozumienie w sporach cywilnych w praktyce pozwala na spełnienie świadczenia przez dłużnika, ponieważ sposób jego spełnienia jest dostosowany do jego możliwości. Centrum mediacyjne MCP gwarantuje, że wypracowane przez strony ugody będą zgodne z obowiązującymi przepisami, ponieważ zespół mediatorów posiada wiedzę prawną pozwalającą na stworzenie rozwiązań respektujących interesy obu stron i obowiązujące przepisy prawne.

  Usługi online

  Nasza Kancelaria oferuje swoim klientom porady prawne online lub przez telefon. Jeśli nie możesz odwiedzić nas osobiście skorzystaj z usługi wideorozmowy lub rozmowy telefonicznej.

  Twoją sprawą zajmą się

  Karol Rużyło

  adwokat, mediator