Strona główna / Dla przedsiębiorców / Upadłość Konsumencka Katowice

Upadłość Konsumencka Katowice

Porada telefoniczna

501 407 372

Umów się na pierwsze spotkanie i pomoc prawną.

Rosnąca liczba upadłości konsumenckich

Z roku na rok zwiększa się liczba ogłaszanych przez sądy upadłości konsumenckich. W wyniku trudnej sytuacji ekonomicznej obecnej na naszym rynku, coraz więcej osób ma problemy z terminową spłatą rat kredytów oraz sięga po krótkoterminowe pozabankowe pożyczki. Kiedy spirala zadłużenia uniemożliwia spłatę zaległych zobowiązań i wygospodarowanie środków finansowych na podstawowe potrzeby, warto skontaktować się z prawnikiem, który pomoże z rozwiązać problem zadłużenia.

Zostaw numer telefonu - oddzwonimy

Zajmiemy się Twoją sprawą Ciebie najszybciej jak to możliwe.

  Potwierdź, że nie jesteś robotem

  Profesjonalne wsparcie prawne dla osób zadłużonych

  W Kancelarii Adwokackiej MCP w Katowicach udzielamy wsparcia prawnego osobom, które mają problemy ze spłatą długów. Do spraw naszych Klientów podchodzimy w sposób indywidualny, weryfikujemy stan zadłużenia Klienta, wyceniamy wartość jego majątku oraz sprawdzamy wysokość dochodów. Nasi prawnicy po przeanalizowaniu sytuacji Klienta, dobierają odpowiedne rozwiązanie prawne w spłacie długów. Naszych Klientów reprezentujemy podczas negocjacji z wierzycielami i komornikami w zakresie ustalenia terminów i wysokości rat spłaty zadłużenia, które będzie w stanie uiszczać dłużnik.

  Pomoc prawna na każdym etapie procesu

  Na etapie postępowania przedsądowego i sądowego pomagamy w kwestionowaniu zasadności i wysokości zadłużenia, które powstało na podstawie umów zawierających klauzule abuzywne. Udzielamy pomocy podczas postępowań egzekucyjnych, wnosząc o ich umorzenie. W wyjątkowo trudnych sytuacjach, wszczynamy postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej naszych Klientów.

  Co to jest upadłość konsumencka?

  Upadłość konsumencka jest postępowaniem sądowym przeznaczonym dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (konsumentów), które stały się niewypłacalne oraz nie mogą podołać spłatom zaległości przez okres minimum 3 miesięcy. W toku postępowania upadłościowego, długi upadłego są spłacane z jego majątku, a wobec pozostałych zaległości jest ustalany plan spłat lub są one umarzane wobec dłużnika.

  Co oznacza ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

  Ogłoszenie upadłości konsumenckiej oznacza dla dłużnika przede wszystkim szanse na "wyjście z długów". Ogłoszenie upadłości konsumenckiej wstrzymuje postępowania komornicze prowadzone przez komornika oraz zatrzymuje mechanizm naliczania odsetek. Kontakt z wierzycielami zostaje przyjęty przez syndyka, dzięki czemu dłużnik zyskuje komfort psychiczny. Z chwilą ogłoszenia upadłości, wynagrodzenie dłużnika zostaje zajęte na poczet spłaty zadłużenia, tylko do pewnej wysokości, przez co dłużnik ma zapewnione środki na podstawowe potrzeby w większej kwocie niż dokonywałby spłat zadłużenia na własną rękę. Naszym Klientom pomagamy złożyć wniosek o upadłość konsumencką, reprezentujemy ich podczas postępowania sądowego oraz w kontaktach z syndykiem i wierzycielami. Odpowiadamy na wszelkie wątpliwości klientów związane z postępowaniem upadłościowym.

  Usługi online

  Nasza Kancelaria oferuje swoim klientom porady prawne online lub przez telefon. Jeśli nie możesz odwiedzić nas osobiście skorzystaj z usługi wideorozmowy lub rozmowy telefonicznej.

  Twoją sprawą zajmą się

  Ewa Klich

  adwokat