Sprawy karne

Porada telefoniczna

501 407 372

Umów się na pierwsze spotkanie i pomoc prawną.

Zapewnienie najwyższej jakości usług w postępowaniu karnym

W MCP mamy świadomość, jaką wartość stanowi prawo oskarżonego do obrony, dlatego nieustannie czynimy starania, aby zapewnić naszym Klientom najwyższą jakość usług na każdym etapie postępowania karnego. Zapewniamy reprezentację w sprawach karnych na terenie Katowic i województwa śląskiego, a w sprawach szczególnej wagi reprezentujemy naszych Klientów na terenie całego kraju. Świadczymy pomoc prawną w charakterze obrońcy, pełnomocnika pokrzywdzonego lub oskarżyciela posiłkowego. Adwokaci z Kancelarii MCP udzielają pomocy prawnej klientom w sprawach karnych na każdym etapie postępowania - podczas postępowania przygotowawczego oraz sądowego w I i II instancji. Naszych Klientów reprezentujemy podczas postępowań prowadzonych przez prokuratora, urzędy skarbowe, Służbę Celno - Skarbową oraz innych oskarżycieli publicznych. Świadczymy pomoc prawną podczas postępowań karnych wykonawczych oraz w sprawach o wykroczenia.

Zostaw numer telefonu - oddzwonimy

Zajmiemy się Twoją sprawą Ciebie najszybciej jak to możliwe.

  Potwierdź, że nie jesteś robotem

  Specjalistyczna pomoc prawna w sprawach karnych gospodarczych i skarbowych

  W codziennej pracy udzielamy pomocy prawnej w sprawach karnych gospodarczych i skarbowych. Posiadamy bogate doświadczenie w obronie oskarżonych o przestępstwa tzw. "białych kołnierzyków" (white collar crime). Łącząc wiedzę z zakresu prawa gospodarczego i podatkowego ze sprawami karnymi, jako obrońcy oskarżonych o przestępstwa gospodarcze i skarbowe, weryfikujemy na każdym etapie postępowania czy doszło powstania błędów proceduralnych oraz materialnych po stronie organów ścigania. W sposób indywidualny z oskarżonym, adwokaci z MCP ustalają linię obrony oraz udzielają odpowiedzi na wszelkie pytania klientów.

  Obrona profesjonalistów medycznych w postępowaniach karnych

  W sprawach karnych bronimy lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych oraz osoby wykonujące inne zawody medyczne podczas postępowań prowadzonych przed prokuratorem oraz sądem. Rozumiemy, jak trudne i stresujące dla naszych Klientów jest spotkanie z organami wymiaru sprawiedliwości, dlatego udzielamy wsparcia naszym Klientom pełniąc rolę ich obrońców w postępowaniu karnym oraz udzielając odpowiedzi na wszelkie wątpliwości powstałe w toku procesu. Adwokaci, reprezentując medyków w sprawach karnych i dyscyplinarnych, wskazują czy doszło do zdarzeń powodujących powstanie odpowiedzialności karnej w postępowaniu medyków jako gwarantów życia i zdrowia pacjenta. Materia ta wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, którą nasz zespół adwokatów niewątpliwie posiada. Wskazujemy, że w sprawach karnych każda ze stron postępowania - zarówno oskarżony i pokrzywdzony, powinni skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej w celu obrony swoich praw. Postępowanie karne jest skomplikowaną materią, dlatego nasi adwokaci są gotowi wspierać Klientów udzielając im porad prawnych, biorąc udział w każdej czynności w sprawie karnej oraz reprezentować ich przed sądem.

  Usługi online

  Nasza Kancelaria oferuje swoim klientom porady prawne online lub przez telefon. Jeśli nie możesz odwiedzić nas osobiście skorzystaj z usługi wideorozmowy lub rozmowy telefonicznej.

  Twoją sprawą zajmą się

  Michał Ciupa

  dr n. o zdr., adwokat

  Karol Rużyło

  adwokat, mediator