Aktualności

TARCZA ANTYKRYZYSOWA – NA JAKĄ POMOC MOGĄ LICZYĆ PRZEDSIĘBIORCY?

W związku problemami przedsiębiorców wynikającymi z wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego rząd przedstawił plan pomocowy, jednak na chwilę obecną szczegóły tego planu nie są jeszcze znane. Propozycje rządu obejmują pomoc dla przedsiębiorców w postaci m. in.:

1. Pożyczka 5 000 zł dla mikrofirm (z możliwością umorzenia),

2. Przedłużenie bankowych kredytów obrotowych,

3. Dofinansowanie przez państwo 40% przeciętnego wynagrodzenia dla pracowników przy spadku obrotów firmy,

4. Dofinansowanie zatrudnienia przez państwo.

CO MOŻESZ ZROBIĆ JUŻ TERAZ NIE CZEKAJĄC NA NOWE PRZEPISY:

1. Odroczenie terminu zapłaty podatku lub rozłożenie podatku na raty,

2. Odroczenie terminu płatności składek ZUS lub ich rozłożenie na raty,

3. Negocjacje z kontrahentami w zakresie zmiany warunków umowy (wydłużenie terminów realizacji, zmiana terminów płatności, rozłożenie na raty itd.)

4. Zwolnienie z opłat czynszowych za wynajmowaną powierzchnię przez niektóre samorządy terytorialne- mapa samorządów, które udzieliły pomocy przedsiębiorcom przy opłatach czynszowych znajduje się na stronie Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców: https://rzecznikmsp.gov.pl/mapa-samorzadow-ktore-udzielily-pomocy-przedsiebiorcom-przy-oplatach-czynszowych/.

Jeżeli masz pytania związane z dzielnością Twojej firmy w obecnym kryzysie lub potrzebujesz innej pomocy prawnej, skontaktuj się z nasza kancelarią. Nasza kancelaria udziela konsultacji prawnych za pośrednictwem e-maili, telefonów, komunikatora Skype lub innych środków komunikacji na odległość – warunki udzielenia porad prawnych znajdziesz w Regulaminie usług online.

Linki do formularzy kontaktowych znajdziesz poniżej:

https://mcp-kancelaria.pl/kategoria-produktu/porada-online/

Wróć do aktualności