Zapewniamy pomoc w trakcie prowadzonego dochodzenia a także w dalszych etapach postępowania

Tymczasowe aresztowanie stosowane jest w sytuacji, gdy istnieje obawa ucieczki, ukrywania się podejrzanego lub obawa matactwa w sprawie.

Od postanowienia o tymczasowym aresztowaniu można się odwołać składając zażalenie, w którym powinieneś wykazać, że Twoim przypadku nie zachodzą wskazane wyżej przesłanki.

Musisz jednak pamiętać, że tymczasowe aresztowanie jest początkiem postepowania karnego, które będzie prowadzone przeciwko Tobie. Co więcej nawet złożenie obszernych wyjaśnień nie gwarantuje Ci szybkiego uchylenia tymczasowego aresztowania, a treść Twoich wyjaśnień złożonych na początku postępowania będzie rzutować na dalszy przebieg dotyczącego Cię postępowania.

W tej sytuacji warto już d samego początku korzystać  z pomocy obrońcy, który pomoże Ci przejść przez proces karny, w sposób jak najbardziej korzystny w Twojej sytuacji.

Kancelaria MCP oferuje pomoc swoim klientom w sprawach z zakresu prawa karnego, zarówno w trakcie prowadzonego dochodzenia lub śledztwa, jak również na dalszych etapach postępowania, w tym również w postępowaniu wykonawczym m. in. w zakresie odroczenia wykonania wyroku lub uzyskania przerwy w karze.

Udzielamy porad z zakresu prawa karnego w Katowicach i na terenie całego Śląska Prawo Karne

Prawo Karne adwokat Katowice

Kto zajmie się Twoją sprawą?

kancelaria adwokacka katowice

dr Michał Ciupa

Specjalizuje się w prawie karnym, gospodarczym i medycznym. Reprezentuje przedsiębiorców w sprawach karnych i karno-skarbowych. Występuje jako obrońca i pełnomocnik lekarzy w procesach sądowych.

Poznaj adwokata

Dane kontaktowe

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skontaktuj się ze mną